Prostěradlo na matraci Nanobavlna® provední plachta Zobrazit větší

Prostěradlo na matraci Nanobavlna® provedení plachta 140x240cm

NS.11.080

První prostěradlo, které dokáže plně nahradit protiroztočové povlaky na matrace. Je vyrobeno z bavlněného saténu s nanotkaninou uvnitř, která brání průniku roztočů a alergenů. Alergik pociťuje úlevu už po první noci. Bavlněný satén je látka pevné struktury s lesklým povrchem, jehož zářivé barvy zůstávají stálé i po mnoha praní. Prostěradlo je v provedení plachty.

Více informací

2 519,00 Kč s DPH

Tento produkt již není na skladě

  Proč jsou protiroztočová prostěradla Nanobavlna tak unikátní?

  Jedná se první prostěradlo, které plně nahrazuje bariérové povlaky na matraci. Materiál je složen z několika vrstev. Funkční vrstvou je nanovlákenná membrána, která zajišťuje alergikům plnou ochranu před roztoči a alergeny (více v otázce Jak funguje nanotkanina?). Další vrstvou je bavlněný satén, který vyrábíme z nejkvalitnějších přízí 100% bavlny. Bavlněný satén má hustou a pevnou strukturu s jemným lesklým povrchem, výborně saje vlhkost a je prodyšný, to je dáno přírodní surovinou, ze které se vyrábí. Zářivé barvy jsou stálé i po mnoha pracích cyklech. Pro 100% ochranu doporučujeme povlečení Nanobavlna.

  Je důležité chránit se před roztoči?

  Denně s roztoči trávíme 8 hodin (děti až 12) v naší posteli, staráme se jim o potravu, jelikož se živí zbytky našich kůže a jejich alergeny dýcháme z milimetrové blízkosti.  V jedné matraci jich může být až dva miliony, další pak v polštáři a přikrývce. Roztoči a exkrementy (alergeny) jsou původci nejen alergie, astmatu, ale i onemocnění dýchacích cest. Ideální podmínky pro jejich život jsou teplota od 22 do 26 °C, nedostatek světla a vlhkost 60 – 80%.

  V matracích najdeme jednoznačně největší množství roztočů, podle dostupných dat se jich tam nachází několik milionů. Kvůli tomu si alergici či senzitivnější dospělí, ale především  děti, nemohou dostatečně v noci odpočinout. To se odráží na jejich náladě, ale i snížené pozornosti přes den.

  Jak funguje nanotkanina?

  Nanovlákenná vrstva uvnitř protiroztočového prostěradla Nanobavlna má otvory mezi jednotlivými vlákny veliké pouhých 80 nm. Rozměry prachového roztoče se pohybují okolo 420.000 nm, jeho alergen je veliký 1.000 nm, bakterie 100 – 10.000 nm, vir okolo 100 nm a svrab 300.000 nm. Tudíž nemají šanci skrz tkaninu projít. Nemohou se tak v lůžku shromažďovat, množit a způsobovat alergické reakce a nemoci dýchacích cest. Děti i dospělí pocítí ihned po první noci úlevu od alergie, tím dochází k výraznému nabytí energie a zlepšení pozornosti.

  Účinnost nanovlákenné vrstvy byla testována v následujících ústavech:

  Textilní zkušební ústav v Brně (průnik mikroorganismů)

  Technická univerzita v Liberci (průnik prachových částic o velikosti 1mikrometr)

  Státní zdravotní ústav v Praze (kožní snášenlivost a případné alergické reakce)

  Výsledky testování:

  Byl ověřen účinný záchyt mikroorganismů ≥ 99,0 %

  Byl prokázán účinný záchyt prachových částic ≥ 99,0 %

  Nebyly prokázány žádné negativní reakce při kontaktu s lidskou pokožkou

  Z čeho je vyroben materiál?

  Jedná se o třívrstvý laminát (sendvič), který je složen z:

  Tkanina 100% bavlna

  Nanovlákenná membrána 100% Polyamid 6

  Tkanina 100% polyester

  Doporučujeme ošetřit strop v ložnici alergika, případně i další místnosti samočisticím nátěrem Protectam FN2, který pak bude likvidovat alergeny, bakterie i viry ve vzduchu. Další rady, tipy a informace o ochraně před alergiemi naleznete na www.denikalergika.cz.

   

   

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

-->