Permatex- hydrofobní přípravek se samočistícím efektem – textil

Revoluční hydrofobní přípravek se samočistícím efektem na impregnaci textilu. Chrání materiál před opotřebením, odpuzuje špínu, vodu, oleje i krev. Snižuje náklady na čistírnu, redukuje spotřebu chemie v domácnosti. Je použitelný pro většinu přírodních i umělých tkanin. Vhodné na veškeré výrobky z textilu, např.: oblečení, obuv, batohy, nábytek, interiér auta, koberce.

Více informací

199,00 Kč s DPH

Dodání do 10 dnů

  Způsob ošetření

  Na suché, očištěné textilie naneseme ze vzdálenosti cca 20 – 30 cm pomocí rozprašovače tenkou souvislou vrstvu hydrofobního prostředku PERMATEX. Necháme uschnout za běžné pokojové teploty (max. 40°C). Nanesením vrstvy se textilie zpevní, usnadní se její čištění a výrazně se zvýší její užitná hodnota. Do textilie se nevsáknou tekutiny, zůstanou na povrchu v podobě kapiček a lze je snadno očistit. 

  Jak funguje hydrofobní nástřik?

  Hydrofobní nástřiky jsou založeny na principu lotosového efektu. Navzdory neustálému vystavování prachu, špíně, dešti a dalším vlivům, listy lotosového květu zůstávají čisté a suché. Princip tohoto efektu spočívá v pokrytí listů lotosu velmi jemnými hrbolky, které důkladně chrání lotosové lístky před usazováním nečistot. 

  Spotřeba: 50 - 100 ml/m2

  Dlouhodobá ochrana i před agresivními látkami

  Chrání dlouhodobě před vlhkostí a zašpiněním a vznikem skvrn. Ošetřená tkanina zabrání vzniku skvrn i od agresivních látek jako např. od kávy, krve, červeného vína, různých olejů, tuků, zbytků potravin nebo chemikálií. Ochrana je dlouhodobá, zpevňuje textilii proti otěru a chrání ji proti UV – záření i při proměnlivých teplotách.

  Vlastnosti a výhody

   dlouhodobá účinnost (6-8 měsíců nebo 4 vyprání)

  • průhledný

  • nelepivý

   prodyšný

   odpuzuje vodu, oleje, tuky, krev, špínu, …

   zabraňuje vzniku skvrn

   snižuje náklady na čištění

  Údržba a praní

  Látky ošetřené Permatexem se mohou běžně prát ve vodě s čistícími prostředky (do pH-hodnoty 9) za běžných podmínek. Po praní je nezbytné provést ještě jedno máchání. Po několika vypráních je potřebné aplikaci opakovat.

  Užití v praxi:

  Kromě ochrany oděvních materiálů je vhodný pro průmyslové použití ve vysoce namáhaných prostředích, např. krycí textilní materiály, autoplachty, pracovní oděvy a uniformy, lůžkoviny, koberce a sedací potahy restaurací a hotelů, v hromadných dopravních prostředcích, automobilech a dalších aplikacích.

  Bezpečnostní opatření

  • Při práci nejezte a nepijte. Nekuřte. Pracujte v dobře větrané místnosti. Nepoživatelné!

  • Při zasažení kůže omývat dlouze proudem vody.

  • Při zasažení očí vymývat proudem čisté vody.

  • V případě náhodného požití vypláchnout ústa vodou a vypít min. 0,5 l vody.

  • V případě potíží vyhledat lékařskou pomoc.

  Skladování

  Trvanlivost 12 měsíců.
  Skladovat v chladných a suchých prostorách, ale zásadně ne při nižší teplotě než 4°C!

  Ochranný hydrofobní efekt nastává po jedné hodině po aplikaci.
  Optimální ochranný efekt je dosažen po 24 hodinách.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: