Naše řešení

V současnosti vstupuje na trh nová společnost nanoSPACE s.r.o., která pro eliminaci prachových roztočů a jejich alergenů využívá sendvičový materiál z nanovláken. Nanovlákenná bariéra, která je aplikována ve vyráběných produktech je založena na bázi zvlákňování z volné hladiny roztoku polymeru v elektrostatickém poli, která umožňuje průmyslovou výrobu nanovlákenných struktur. Díky použité technologii je možné dosáhnout rovnoměrně nanesené nanovlákenné vrstvy.

Velikost pórů ve struktuře submikronových vláken je podstatně menší než velikost roztočů a jimi produkovaných alergenů. Velikost roztočů je přibližně 300 mikrometrů, velikost produkovaných alergenů se pohybuje v jednotkách mikrometrů (1-20 mikrometrů). Díky tomuto materiálu se prachový roztoči nedostanou do lůžkovin a nemohou se zde nadále rozmnožovat a produkovat alergeny. Materiál je dobře prodyšný a vodopropustný, což zajišťuje velmi dobrý fyziologický komfort spícího člověka. Je tedy zcela vhodný pro výrobu lůžkovin.

Společnost nanoSPACE prodává ochranné potahy na matrace, polštáře a peřiny, které jsou vhodné zejména pro alergiky. Výhodou těchto produktů je to, že si zákazník může vybrat lůžkoviny podle svých požadavků od specializovaného výrobce. Zakoupená matrace, polštář nebo peřina se zabalí do ochranného potahu a dále povleče běžným ložním prádlem. Zakoupené lůžkoviny jsou chráněny proti nežádoucím roztočům a Vy si můžete užívat nerušený spánek. Ochranný povlak od společnosti nanoSPACE je možno prát v pračce na 60°C.

Společnost nanoSPACE s.r.o. dále nabízí polštáře a peřiny, které na venek vypadají jako běžné lůžkoviny. Uvnitř těchto lůžkovin je již zabudované nanovlákno, které eliminuje prachové roztoče a jejich alergeny. Peřina a polštář se dále povlečou do běžného ložního prádla.