Zboží naskladňujeme téměř každý den. Pokud nějaké vyhlížíte, klikněte u daného produktu na tlačítko Sledovat. Zašleme vám e-mail, až bude skladem.

Bezúdržbová nano čistička Nanoaircleaner Dřevo

Nano čističky Nanoaircleaner od české firmy Retap dokáží odfiltrovat ze vzduchu i ty nejmenší částice virů a bakterií. Jedná se o čističky vzduchu na bázi nanotechnologií, které jsou ideální pro alergiky, astmatiky a lidi s oslabenou imunitou. 

 • Elegantní vzhled
 • Nevyžadují údržbu či čistění
 • Prokazatelný záchyt virů a bakterií
 • Čistička vzduchu vhodná pro alergiky a astmatiky
 • Dokáže čistit vzduch od COVID-19 (výsledek testu zde)

Zakázková výroba. Není možná platba na dobírku. 

Varianta
Doručení do 4-8 týdnů Doručení do 4-8 týdnů Doručení do 4-8 týdnů Doručení do 4-8 týdnů Doručení do 4-8 týdnů Doručení do 4-8 týdnů Zvolte variantu
Kód: 806/DUB 806/JAV 806/ORE 806/TRE 806/PRO 806/BIL Zvolte variantu
Značka: RETAP
14 300 Kč 14 100 Kč 14 500 Kč 14 400 Kč 14 000 Kč 14 500 Kč od 14 000 Kč 11 818,18 Kč bez DPH 11 652,89 Kč bez DPH 11 983,47 Kč bez DPH 11 900,83 Kč bez DPH 11 570,25 Kč bez DPH 11 983,47 Kč bez DPH od 11 570,25 Kč bez DPH

 

Nano čističky lze je použít doma, ale i v kancelářích či prostorech, kde je potřeba snížit riziko nákazy nemocí či snížit přítomnost toxických látek v ovzduší.Ústav klinické mikrobiologie v Hradci Králové nanočističky testoval a měřil účinnost v likvidaci bakterií, plísní a virů. Už po 3 hodinách práce nanočističky Nanoaircleaner při běžném provozu kanceláře  klesla celková koncentrace bakterií ve vzduchu o 66 % a celková koncentrace kvasinek a plísní ve vzduchu klesla o 71 %. Účinnost nano čističek Nanoaircleaner byly potvrzeny v laboratořích Certech v Bruselu, v Paříži a na Technické univerzitě v Liberci a získaly jako první na českém trhu atest z laboratoře Centra epidemiologie a mikrobiologie s potvrzením antivirové a virucidní účinnosti, výsledek testu zde.

 

Výhody nanočističky

 • Oproti hepa filtrovým čističkám rozloží i bakterie a viry menší než 0,2 mikrometru
 • Účinná proti koronaviru
 • Ekonomický provoz (nepotřebuje měnit filtry)
 • Vhodná pro alergiky a astmatiky
 • Český designový produkt - zakázková výroba
 • Jediná čistička na českém trhu s atestem z laboratoře Centra epidemiologie a mikrobiologie s potvrzeným měřeným účinkem nanočističek při likvidaci virů

 • Dokáže rozložit 114 druhů znečišťujících  a škodlivých plynů bez vytváření druhotného znečišťování
 • 300krát účinnější než aktivní uhlíkové filtry
 • Možnost provozování v nepřetržitém 24 hodinovém provozu.
 • Možnost výběru druhu dřeva z druhů Jasan, Dub, Třešeň a Ořech.

Jak funguje fotoaktivní filtr uvnitř nanočističky

Fotoaktivní filtr funguje v čističce na bázi fotokatalýzy. V okamžiku, kdy se organická části projde fotoaktivním filtrem, reaguje s kyslíkem a dojde k oxidaci čili k hoření (povrch ale zůstává stále chladný, jedná se o chemickou reakci). Nečistoty ve vzduchu jsou pak rozloženy na molekuly vody a oxidu uhličitého. Fotokalýzou lze rokládat organické alergeny, karcinogeny, viry, bakterie, spóry, ale i rozkládat výfukové zplodiny. Nakonec se i ty nejsložitější organické molekuly přemění na neškodné jednoduché anorganické sloučeniny, jimiž jsou oxid uhličitý, voda a příslušné minerální kyseliny. Na rozdíl od různých chemických přípravků fotokatalytická vrstva zvládne i mikroby, protože pálí bez rozdílu všechnu organickou hmotu.

Proč je nano čistička vhodná pro alergiky a astmatiky

Čistička vzduchu pomáhá astmatikům ulevit od příznaků nemoci. Je ovšem nutno říci, že čistička vzduchu určená pro astmatiky nevyléčí astma, pouze pomáhá zmírňovat astmatické reakce. Nikdy zcela nepotlačí projevy astmatu, které by vždy měly být konzultovány s lékařem.  

Čistička pro alergiky může výrazně snížit alergické reakce a zkvalitnit spánek, pokud je umístěna v ložnici. Čistička vzduchu nijak nepomůže proti alergiím na potraviny, léky, hmyzí bodnutí; s alergiemi na zvířata a roztoče pomáhá částečně, nano čističky likvidují i polétavý prach do velikosti pod 1 µm. Nejvíce prachových roztočů se nachází v lůžku, proto jsou pro alergika stěžejní antialergické lůžkoviny.  Čističky jsou účinné především, pokud jste alergičtí na jemné částice (alergeny), které jsou přítomny ve vzduchu. Velice efektivně totiž odstraňují organické nečistoty, pyl, spory plísní, polétavé alergeny ze zvířat, toxické plyny a zápachy např. z cigaret a vaření.

Čističky pomáhají v případě alergií:

 • alergie na roztoče
 • alergie na pyl
 • alergie na plísně, resp. plísňové spóry
 • alergie na nečistoty šířené vzduchem
 • alergií na látky vzniklé hořením (cigaretový kouř, popílek ze spalovacích motorů a průmyslu, plynové vařiče apod.) 

Čistička vzduchu vám nepomůže s alergiemi na:

 • potraviny, nebo aditiva ve stravě,
 • látky v lécích a kosmetických přípravcích
 • hmyzí bodnutí 

Jak pomáhá čistička v pylové sezóně

Pomůže čistička vzduchu v období pylové sezóny, když většina pylů je venku? Ano, pyly se dostávají domů otevřeným oknem, na oblečení i na vlasech. Alergik si tak nemůže odpočinout od alergií ani doma a alergické reakce mu snižují kvalitu spánku. Umístěním čističky do interiéru předejdete alergickým projevům a dýchacím potížím. Umístěním čističky vzduchu do interiérů, ve kterých trávíte většinu svého času (domácnost a pracoviště) výrazně vylepšíte svou životní úroveň i zdravotní stav.

Jak pomáhá čistička vzduchu s alergií na prach

Ačkoliv pro alergiky na prach je stěžejní protiroztočová ochrana lůžka (protiroztočové lůžkoviny), silní alergici by měli uvažovat i nad čističkou vzuchu. Roztoči žijí v kobercích, pohovkách ale i závěsech. Při pohybu se dostávají prachoví roztoči do vzduchu a mohou dráždit alergika. Nano čističky sice nesníží množství prachu, ale dokáží zničit prachové roztoče, kteří se šíří prostorem. 

Proč si pořídit zrovna nano čističku? 

Běžné čističky pro alergiky používají hepa filtry, které však umí zachytit viry, plísně, bakterie jen do velikosti 0,2 mikrometru. Ale nebezpečné viry, bakterie a podobně jsou vždy ve velikosti nano, tedy stokrát až tisíckrát menší. A to žádný hepa filtr neumí. Nano částice ale umí zachytit nano čističky vzduchu. Laboratoře Centra epidemiologie a mikrobiologie potvrdila antivirovou a virucidní účinnost, výsledek testu zde. Navíc jsou běžné čističky pro alergiky často lapačem prachu a na filtru se postupně nebezpečné látky množí a stávají se tak nejslabším místem čističek. Nano čističky jsou bezúdržbové, filtr v nich se sám čistí a není jej třeba vyměňovat. 

Kde je vhodné použít nano čističku vzduchu?

Nano čističky se používají v interiérech. Nano čističky jsou vhodné do bytů, ale i kanceláří, škol a čekáren. Je prokázáno, že nanočistička už po 3 hodinách dokáže snížit koncentraci bakterií ve vzduchu o více jak 60 % a koncentraci kvasinek a plísní o více jak 70 %.

Čistička s HEPA filtrem nebo bez?

Ačkoliv HEPA filtry jsou často používané pro čističky vzduchu, tyto filtry jsou účinné pouze do velikosti částic 0,2 mikrometru. Nebezpečné viry (velikost koronaviru je 80 až 150 nanometrů) tak nedokáží zachytit. Nano čistička s nano filtrem to ale dokáže. Navíc je bezúdržbová a filtr není třeba měnit, protože se čistí sám. 

Vzhled nano čističek vzduchu - každý kus je originál

Nanoaircleaner_wood_1
Přírodní materiál dřeva může vykazovat změny barevného odstínu a struktury dřeva – a tento rozdíl může být viditelný nejen mezi představovaným vzorkem na prodejně a dodaným zbožím, ale barevné variace se mohou objevit dokonce i v jediné dodávce od výrobce. Právě nepravidelnost vzhledu však přírodnímu materiálu dávají příležitost vyniknout, každý kus je originálem vyráběným na zakázku. 

Účinnost a testy

Účinnost byla ověřena nezávislým měřením v laboratořích Certech v Bruselu, v Paříži a Technické univerzitě v Liberci.

Níže vidíte graf z testování účinnosti jednoho z prvých prototypů nanočističky RETAP dle CEN standardu v Belgii. Test se směsí organických látek tvořenou formaldehydem, acetaldehydem, acetonem, n-heptanem, toluenem a o-xylenem s objemovou koncentrací 200 ppb.

 cisticka-pro-alergiky-test

Z grafu je patrné odbourávání chemických látek formaldehydu, acetaldehydu, acetonu, n-heptanemu, toluenu a o-xylenu s objemovou koncentrací 200 ppb v čase 1,4 h k nulovým hodnotám.

testy-retap-nano-cisticky

Nejnovější test z laboratoře Centra epidemiologie a mikrobiologie potvrdila svým měřením účinek nanočističek při likvidaci virů včetně COVID-19. Měřeny byly povrchy na kovových lamelách s katalyzátorem TiO2 osvícené katodovými výbojkami nové generace. Tyto komponenty jsou používany u všech typů nanočističek.

Měřením byla prokázána antivirová účinnost a prokazatelný virucidní účinek. Tento atest nemají v současné době žádné jiné čističky vzduchu na českém trhu. K nahlédnutí zde

Ústav klinické mikrobiologie v Hradci Králové nanočističky také testoval a měřil účinnost v likvidaci bakterií, plísní a virů. Už po 3 hodinách práce nanočističky Nanoaircleaner při běžném provozu kanceláře (ta zahrnovala klasickou kancelářskou činnost včetně otevírání a zavírání dvěří, pohyb studentů a zaměstanců kliniky) klesla celková koncentrace bakterií ve vzduchu o 66 % a celková koncentrace kvasinek a plísní ve vzduchu klesla o 71 %.

Specifikace nano čističky

Typ: Nanoaircleaner wood
Materiál:Přírodní dřevo leštěné napuštěné přírodním olejem
Hmotnost:8,5 kg
Rozměry:460 x 400 x 150mm
Rozměr místnosti:do 40 m2
Napájení:220-240V / 50Hz
Rychlosti ventilátoru:2
Automatický režim: ano
Hlučnost:10 – 17,5 dB(A)
Vzduchový výkon:21,5 - 37 m3/h
Odstranění škodlivých látek:   Fotoaktivní nanofiltr s povrchem 1,54 m2 s osvitem UVA trubic vzduchový filtr:polypropylenová síť s katechinem
Příkon:16 - 20 W
Dálkové ovládání:ne
VOC senzor:ano
Možnost přenášení:ano
Životnost filtrů: v běžném pokojovém prostředí cca 8 let-hlavní fotoaktivní nanofiltr s možností recyklace; omyvatelný předřadný filtr cca 3 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.