Výhodné balení 3 ks: Antivirový šátek nanoSPACE

Výhodné balení 3 ks antivirového nano šátku ve velmi světle šedé barvě s modrou pavučinou s nanovlákennou membránou značky nanoSPACE.

 • Univerzální velikost
 • Pratelný
 • Nanovlákenná membrána s testovaným záchytem bakterií, virů, pylu a dalších submikronových částic 97 - 99,9%
 • Vhodný pro alergiky 

 

Není vhodný pro děti do 2,5 let věku – v případě potřeby musí být dítě pod neustálým dohledem zodpovědné dospělé osoby.

Výrobce produktu i membrány je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR.

 

Můžeme doručit do:
12.6.2020
Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1340
Značka: nanoSPACE
3 150 Kč –29 % 2 250 Kč 1 859,50 Kč bez DPH
Kategorie: Antivirové nano šátky
Počet kusů v sadě: 3 ks
Položka byla vyprodána…
antivirovy satek nanospace pardam
Akce Sleva
3 150 Kč –29 %

Šátky mají univerzální velikost, kterou jednoduše přizpůsobíte jakémukoliv obličeji pomocí nastavitelné gumičky a brzdičky. Je pratelný a má v sobě českou nano membránu s testovaným záchytem bakterií, virů, pylu a dalších submikronových částic 97 - 99,9%. Prach, smog, pyl, spory plísní, viry, infekce ani jiné agresivní látky a polétavé alergeny plující vzduchem se k vám při použití šátku nanoSPACE nedostanou. Je proto vhodný pro alergiky, astmatiky a všechny se sníženou imunitou, kteří se potřebují lépe chránit.

Jak funguje nanovlákenná membrána v Antivirovém nákrčníku nanoSPACE?

Nanovlákno je 1000krát tenčí než lidský vlas a pouhým okem je neviditelné. V České republice jsme experti na nanovlákna a jako první na světě v roce 2004 v Liberci byl vyvinut přístroj na průmyslovou výrobu nanovláken, kterému se říká Nanospider. Nanovlákno lze vyrobit z nejrůznějších organických i anorganických materiálů, používají pro výrobu nejrůznějších filtrů, ale i v kosmetice a zdravotnictví. 

Jak funguje nanovlákenná membrána v Antivirovém nákrčníku nanoSPACE?

Z nanovláken se upřede nanovlákenná membrána, kterou si můžeme představit jako velmi hustou síť nebo filtr. Otvory v tomto filtru jsou tak malé, že molekula vzduchu jimi projde, ale bakterie, virus či alergen nikoliv. Nanovlákenná membrána od společnosti PARDAM má otestovaný záchyt na částice 0,1-0,3um (100-300 nanometrů) účinnost 97-99 %. Bakterie se obyvkle pohybují ve velikosti 200 – 1000 nanometrů, viry 20 – 400 nanometrů. To ale neznamená, že by membrána nedokázala zachytit menší než testované částice. Naopak. 

ucinnost-zachytu-nanospace

V nanoměřítku do hry totiž přicházejí tzv. atomární síly. Díky těmto silám je nejkritičtější velikost částic pro záchyt na membránách při vzduchové filtraci právě 200-300 nm, ale menší částice se díky atomárním silám zachytávají jednodušeji! 200-300nm částice prochází přes membrány nejsnadněji, proto se běžně testují filtrační materiály právě na tuto velikost. Částice větší a menší než 200 - 300nm se zachycují na vláknech mnohem efektivněji a ulpívají na nich, u malých částic totiž vstupují do hry tzv. Van der Waalsovy síly. Navíc bakterie a viry jsou vždy ve vznosu navázany na další aerosolové či prachové částice, a tím je i větší velikost.

Hlavní výhody tunelového šátku nanoSPACE

 • Zachycuje viry, bakterie, prachové, pylové i smogové částice
 • Je vhodný na sport i každodenní nošení
 • Ideální pro alergiky a astmatiky
 • Vysoká prodyšnost a velká účinnost záchytu nebezpečných částic 
 • Skvělá ochrana pro osoby s oslabenou imunitou
 • Nákrčník je určen k opakovanému použití. 
 • Vyrábí se v univerzální velikosti

Hodí se nejen při chřipkové či jiné epidemii

Ačkoliv většina lidí nosí šátek v době epidemií či během pylové sezónu, opravdu vhodný je i jako ochrana proti smogu. Znečištěný vzduch je zabiják. Je známo, že právě smog je příčinou úmrtí až 5,5 milionu lidí ročně. Znečištěný vzduch přináší bolesti hlavy, podráždění kůže, očí, ale při dlouhodobé inhalaci zplodin můžek dojít i k selhání jater, astmatu či rakovině. Šátek je proto vhodné používat

 • Ve smogem postižených oblastech (velká města) - obzvlášť při sportu
 • Během pylové sezóny, pokud trpíte alergiemi a astmatem
 • Při cestování zejména do znečištěných asijských zemí a velkoměst (například Bangkok)
 • Na sport - při běhání, lyžování a jiných sportech, kdy se vaše dýchací cesty plně otevírají a vstřebávají vše z ovzduší
 • V dopravních prostředcích, kde hrozí vysoké riziko přenosu infekcí a virů
 • V dalších situacích, kdy se potřebujete chránit před vnějšími vlivy (rybaření, střelnice, horolezení, jízda na motorce aj.)

Sedne na obličej všech tvarů

Antivirový šátek je multifunkční, a díky drátku v oblasti nosu a gumičce vzadu jej snadno přizpůsobíte jakémukoliv obličeji. Díky velmi prodyšnému materiálu se v něm dobře dýchá a je vhodný i do letních měsíců. 

 • Nastavitelný nosní klip z měkkého drátku – šátek lze dobře přizpůsobit obličeji tak, aby viry, alergeny nepronikly dovnitř
 • Speciálně tvarovaný střih – který kryje obličej i krk, a tím vás dokonale chrání
 • Stahovací gumový tkaloun – pomáhá přizpůsobit šátek vaší hlavě
 • Dvoukomorová brzdička  – šátek pevně drží a nepadá
 • Velmi prodyšný – v šátku se pohodlně dýchá i sportuje

Návod k použití

Před nandáním šátku si vždy důkladně umyjte ruce nebo použijte antibakteriální gel, stejně postupujte i po sundání šátku. Při pandemii doporučujeme střídat 2-3 šátky. 

1) Umyjte si ruce vodou a mýdlem nebo použijte desinfekci

umyjte-si-ruce

2) Srolujte antivirový šátek

 

nano-satek-srolujte

3) Opatrně jej přetáhněte přes hlavu

nano-nakrcnik-pretahnete

4) Přitiskněte nosní klip ke kořenu nosu.

upevnete-nano-satek-na-nose

5) Pomocí vzadu umístěné elastické šňůrky s brzdičkou utáhněte šátek tak, aby vám pevně držel 

upevnete-nano-satek

Jak správně sundat antivirový šátek

1) Uvolněte nosní klip a elastickou šňůrku, opatrně sejměte šátek

sundejte-satek-nano

2) Umyjte si ruce vodou a mýdlem nebo použijte desinfekci

umyjte-si-ruce

3) Šátek vyperte či sterilizujte 

satek-vyperte

Upozornění: Správně nasazený šátek u dospělých lidí nezakrývá uši.

Údržba Antivirového šátku nanoSPACE 

Šátek lze prát na 40˚C, ale abyste udrželi membránu co nejdéle funkční, doporučujeme šátek prát v ruce či v pračce na jemnější cyklus (ideální je program pro ruční praní). Vypraný šátek nechte 12 až 24 hodin uschnout volně pověšený na šňůře nebo na topení. Pokud perete šátek v ruce, postupujte opatrně, abyste nepoškodili nanovlákenný filtr. Nepoužívejte bělidla, změkčovadla nebo jiné agresivní přípravky, šátek nesušte v sušičce a nežehlete. Při dodržení těchto zásad si výrobek zachovává většinu filtrační účinnosti i po několika desítkách pracích cyklů (30-50).

 

Rozměry

Šátek: 24 cm x 25,3 cm

Filtr: 11,5 x 20,5 cm

Složení

Textilní materiál (pletenina): 100% polyester
Filtrační nanovlákenný materiál: polypropylen a PA6
 

 
 

 

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
V Avatar autora Velikost šátků 20.5.2020 21:21
Dobrý den, koupila jsem sadu 3 šátků šedé barvy hned, jak jste je naskladnili. Teprve teď jsem se dočetla, že každá barva má jinou velikost jak celého šátku, tak i filtru. Rozměry šedých šátků mám ale jiné, než tady na webu píšete. Mám 23 cm x 25,3 cm a filtr je také menší , jen 8 cm x 19 cm. Neměla to být dětská varianta? Děkuji za odpověď.
Odpovědět
N Avatar autora Velikost šátků 22.5.2020 11:57
Dobrý den, na základě podnětů od zákazníků jsme postupně velikost šátků i filtru zvětšili. Velikost vždy odpovídá tomu, co je napsáno na webu při nákupu. Do 14 dnů by se měly velikosti srovnat a zbyde jen jedna. Vy máte nejspíše šátek úplně z první várky.
JN Avatar autora Životnost šátků - cykly praní 19.5.2020 22:03
Dobrý den, Zakoupil jsem sadu šátků, a vzhledem k důležitosti "šetrnosti praní" si vás dovoluji požádat o sdílení videa (max 30s) v němž bude zachycena optimální péče o šátek. Mnohokrát děkuji
Odpovědět
N Avatar autora Životnost šátků - cykly praní 22.5.2020 11:57
Dobrý den, momentálně video k dispozici nemáme. Pokud máte na pračce program ruční praní, lze použít ten.
P Avatar autora Vousy - strniste 4.5.2020 16:15
Dobry den, poskodi <span class="show-tooltip" title=" Nanotechnologie je soustava metod, které umožňují manipulovat s atomy, molekulami nebo jejich malými skupinami. Lze tak vytvořit materiály a objekty s unikátními vlastnostmi. Tyto metody pracují v měřítku řádově nanometrů (obvykle cca 1–100 nm),&amp;hellip;"><a class="glossary" href="/slovnik-pojmu/nanotechnologie/">nano</a></span> membranu vousy ? Dekuji za odpoved.
Odpovědět
M Avatar autora zkusenost 13.5.2020 21:56
Dobry den, urcite nejlepsi bude az zde odpovi vyrobce, ale satky mame doma a z nasi zkusenosti si myslim, ze vousy a strniste nejsou dobry napad. Nanovlakenna membrana vsita v satku celkem dost prileha k tvarim, nosu a kolem ust, coz je urcite vhodne :-), ale taky to znamena, ze se to o vousy tre a nejak jsme vyhodnotili, ze by se asi v te membrane trhlinky udelaly drive. Snad zde odpovi i odbornici. Pekny den.
N Avatar autora zkusenost 22.5.2020 12:06
Dobrý den, <span class="show-tooltip" title=" Co to je nanovlákno? Nanovlákno je velmi tenké vlákno, které může být vyrobeno z přírodních či syntetických materiálů. Velikost se pohybuje od desítek nanometrů až po mikrometr. Tato vlákna se vyznačují vysokým měrným povrchem a lze je použít v&amp;hellip;"><a class="glossary" href="/slovnik-pojmu/nanovlakno/">nanovlákenná</a></span> membrána je schovaná za další svrchní látkou. To, čeho se dotýkáte není <span class="show-tooltip" title=" Co to je nanovlákno? Nanovlákno je velmi tenké vlákno, které může být vyrobeno z přírodních či syntetických materiálů. Velikost se pohybuje od desítek nanometrů až po mikrometr. Tato vlákna se vyznačují vysokým měrným povrchem a lze je použít v&amp;hellip;"><a class="glossary" href="/slovnik-pojmu/nanovlakno/">nanotkanina</a></span>, ta je uvnitř! :) Vousy by neměly být problém.
DK Avatar autora 4.5.2020 14:22
Dobrý den, je kvalitativní rozdíl (s ohledem na koronavirus) mezi vašim výrobkem a of firmy Respilon. Ohledne ochrany je rozdíl mezi šátkem a <span class="show-tooltip" title=" Nanotechnologie je soustava metod, které umožňují manipulovat s atomy, molekulami nebo jejich malými skupinami. Lze tak vytvořit materiály a objekty s unikátními vlastnostmi. Tyto metody pracují v měřítku řádově nanometrů (obvykle cca 1–100 nm),&amp;hellip;"><a class="glossary" href="/slovnik-pojmu/nanotechnologie/">nano</a></span> rouškou? Děkuji
Odpovědět
L Avatar autora Ucinnost satku jak dlouho? 2.5.2020 13:01
Dobry den, chtela jsem se zeptat, co to znamena 'zachovává většinu filtrační účinnosti i po několika desítkách pracích cyklů'.? To je 20x, 30x, ci 50 pracich cyklu?
Odpovědět
N Avatar autora Ucinnost satku jak dlouho? 3.5.2020 22:04
Dobrý den, velmi záleží na manipulaci s šátkem a šetrnosti praní. Z naší zkušenosti se první mikrotrhlinky v <span class="show-tooltip" title=" Co to je nanovlákno? Nanovlákno je velmi tenké vlákno, které může být vyrobeno z přírodních či syntetických materiálů. Velikost se pohybuje od desítek nanometrů až po mikrometr. Tato vlákna se vyznačují vysokým měrným povrchem a lze je použít v&amp;hellip;"><a class="glossary" href="/slovnik-pojmu/nanovlakno/">nanovlákenné</a></span> membráně objevují po 30-50 pracích cyklech, ale velice to skutečně záleží na šetrném zacházení, teplotě při praní a do hry vstupuje i mechanické zacházení.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
7x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
5
IZ Avatar autora | 1.6.2020
Šátek (nákrčník) vypadá dobře, při zkoušce působil příjemně. Tak uvidíme, jaké budou dojmy při delším nošení (očekávám v době respiračních chorob). Co chci ale podtrhnout je naprosto nadstandardní informovanost zákazníka o průběhu objednávky a rychlost dodání. Dík za velkou péči, kterou nám zákazníkům věnujete
5
Avatar autora | 31.5.2020
Jsem velmi spokojena, antivirový šátek mě ochrání zároveň před pyly , sedí bezvadně, nyní bych uvítala letní variantu ze stejného materiálu, pokud teplota venku dosáhne jen 22 st. šátek hřeje.
5
Avatar autora | 23.5.2020
S antivirovým šátkem jsem velice spokojena. Je příjemný na nošení, krásně vypadá, hlavně se v něm cítím bezpečně. Objednávala jsem opakovaně celé rodině a velká spokojenost. I přes velkou poptávku zákazníků a ohromnou obětavost zaměstnanců, úžasně rychlé dodání, milá vstřícnost obchodu, kvalitní výrobek. Vážím si práce a děkuji všem zaměstnancům NanoSpace.
5
R Avatar autora | 23.5.2020
Krytí obličeje s tímto šátkem mě baví. Materiál je lehký a příjemný. Pokud není nutné mít ho zrovna přes nos, jednoduše ho shrnu na krk. Mám ho po ruce cely den a nepřekáží. Strniště a vousy ale nedoporučuji. Prodysny je, ale na sportování nevím nevím. Ostatně jako cokoliv jiného přes obličej. Výhodou je samozřejmě opakovatelné nošení.
5
RP Avatar autora | 22.5.2020
Velka spokojenost, rychle doruceni, prijemny na noseni
5
BP Avatar autora | 18.5.2020
Naprostá spokojenost, prodyšnější a pohodlnější na nošení než běžná rouška
5
KP Avatar autora | 18.5.2020
Šátky jsou vzdušné, poměrné pohodlné nošení. Výhoda je možnost opakovaného používání a pocit bezpečí. Firma je seriózní, spolehlivá a vstřícná, jednání rychlé.